Bilgi Barı
- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i makamında ziyaret ettik
- Tuzla Kamil Abduş Gölü çevresinin yapılaşmaya açılmasına bilirkişi engeli
- Fikirtepe’de 2. etap dönüşüm planlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı
- Kalamış yat limanının özelleştirilmesi: Mahkememe oyçokluğuyla davayı reddetti
- Parkorman’ın imar planları iptal edildi
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Aramızdan Ayrılışının 83. Yılında Saygıyla, Özlemle Anıyoruz
Ulusal bağımsızlığını çağdaş uygarlık değerlerine sahip çıkarak ve örnek bir mücadele sonucunda elde etmiş bir toplumun mimarları olarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anarken, bağımsızlık mücadelemizin değerini tekrar anımsatıyor, demokrasiye ve eşitliğe olan inancımızı bir kez daha vurguluyoruz.
Ulu Önder’imizi 83. ölüm yıl dönümünde anarken, sahip olduğumuz zengin kültürel değerleri ve uygarlıkların birikimlerini yaşatmanın çağdaşlaşma sürecinde temel ilkemiz olacağı bilinci ve inancıyla, onun emaneti olan laik, demokratik Cumhuriyetimize ve devrimlerine her zaman sahip çıkacağımızı belirtiyor, O’nun aziz hatırası önünde minnetle ve saygıyla eğiliyoruz.
TMMOB Mimarlar Odası