- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i makamında ziyaret ettik
- Tuzla Kamil Abduş Gölü çevresinin yapılaşmaya açılmasına bilirkişi engeli
- Fikirtepe’de 2. etap dönüşüm planlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı
- Kalamış yat limanının özelleştirilmesi: Mahkememe oyçokluğuyla davayı reddetti
- Parkorman’ın imar planları iptal edildi
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Bölge Toplantısı Edirne’de Yapıldı
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ile şubeye bağlı Anadolu I BKBT (Kadıköy) Anadolu II BKBT (Maltepe), Trakya BKBT (Bakırköy), Edirne, Yalova, Lüleburgaz, Çorlu, Keşan, Tekirdağ, Kırklareli temsilcilik yönetim kurulları ve üyelerin katıldığı bölge toplantısı, 16 Ekim 2021 Cumartesi tarihinde Edirne’de gerçekleştirildi.
Şubeye bağlı oda birimlerinin temsil edildiği toplantıda, dönem çalışmalarına ilişkin genel bilgilendirmeler yapıldı. Temsilciliklerin yürüttüğü çalışmalar, pandemi sürecinde oda-üye ilişkileri, şantiye şefliği, mesleki denetim faaliyetleri, yerellerde yaşanan imar faaliyetleri sorunları ve meslek alanımıza-meslektaşlarımıza dönük etkileri gibi konu başlıkları üzerinden değerlendirmeler yapıldı.