- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i makamında ziyaret ettik
- Tuzla Kamil Abduş Gölü çevresinin yapılaşmaya açılmasına bilirkişi engeli
- Fikirtepe’de 2. etap dönüşüm planlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı
- Kalamış yat limanının özelleştirilmesi: Mahkememe oyçokluğuyla davayı reddetti
- Parkorman’ın imar planları iptal edildi
Savaşın Kurbanı Hep Kadınlar Oluyor!
Savaşın Kurbanı Hep Kadınlar Oluyor!
Afganistan, Suriye, Ukrayna…
Her nerede olursa olsun savaşın insanlık suçu olduğunu, çözüm yerine karşılıklı yıkım getirdiğini, toplumun tüm kesimiyle birlikte, kültürel miras, doğal çevre ve ekonomiyi etkilediğini biliyoruz.
Ancak savaşın derin etkisine en çok maruz kalan çocuklar, kadınlar ve LGBTIQ+ lar adına bizler, her türlü şiddetle mücadele ettiğimiz gibi bugün de barışı talep etmeye tüm gücümüzle devam edeceğiz.
Savaşa karşı ayağa kalkan herkesle birlikte tüm dünyaya sesleniyoruz, Rusya ve Ukrayna’daki kadın ve çocuklar başta olmak üzere tüm dünyadaki savaş mağdurları ve barış savunucularının yanındayız.
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonu