- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i makamında ziyaret ettik
- Tuzla Kamil Abduş Gölü çevresinin yapılaşmaya açılmasına bilirkişi engeli
- Fikirtepe’de 2. etap dönüşüm planlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı
- Kalamış yat limanının özelleştirilmesi: Mahkememe oyçokluğuyla davayı reddetti
- Parkorman’ın imar planları iptal edildi
Sami Yılmaztürk’ü aramızdan ayrılışının 6. yılında büyük bir özlem ve saygı ile anıyoruz
Ülkemizin aydınlık geleceğine, kamunun çıkarlarının korunmasına ömrünü adayan, mesleğini bilimin ışığında halkın yararına kullanma mücadelesinin en önemli köşe taşlarından biri olan Sami Yılmaztürk’ü aramızdan ayrılışının 6. yılında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda düzenlediğimiz tören ile andık.
C. Sami Yılmaztürk’ü anma programı kapsamında Fotoğraf Sanatçısı Özkan Samioğlu’nun “Kum Üstü Yaşamlar” ve “Bir İstanbul Hanımefendisi Necla Hanım Teyze” adlı sergilerinin açılışı yapıldı. Törende, Behiç Ak’ın açılış konuşmasının ardından TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Ünlü ile Sami Yılmaztürk’ün eşi Nilgün Yılmaztürk söz aldı. Son olarak Fotoğraf Sanatçısı Özkan Samioğlu bir konuşma yaptı ve sergilerinin hikayesini katılımcılar ile paylaştı. Program, gerçekleştirilen müzik dinletisiyle sona erdi.
Sergi, 21 Mart tarihine dek ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
Fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz…