Bilgi Barı
- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i makamında ziyaret ettik
- Tuzla Kamil Abduş Gölü çevresinin yapılaşmaya açılmasına bilirkişi engeli
- Fikirtepe’de 2. etap dönüşüm planlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı
- Kalamış yat limanının özelleştirilmesi: Mahkememe oyçokluğuyla davayı reddetti
- Parkorman’ın imar planları iptal edildi
“Kadınlar* için Sosyal Konut Tipolojileri” Atölyesi Gerçekleştirildi
Konut kurultayına doğru “Kadınlar* için Sosyal Konut Tipolojileri” Atölyesi, 16 kadın mimar ve mimar adayının katılımıyla 19 Aralık 2021 Pazar günü 15.00 ile 19.00 saatleri arasında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy’de gerçekleştirildi. Simlâ Sunay ve İpek Pınar Şahin yürütücülüğünde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen atölyenin ilk bölümünde kavramsal tartışmalar yapıldı; ikinci bölümünde grup ikiye bölündü ve uygulamaya dönük pratikler üzerinden önermeler geliştirildi. Atölye sonuçları, 5-6 Ocak 2022 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından yapılacak olan “Konut Kurultayı’na” sunulacak.