- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i makamında ziyaret ettik
- Tuzla Kamil Abduş Gölü çevresinin yapılaşmaya açılmasına bilirkişi engeli
- Fikirtepe’de 2. etap dönüşüm planlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı
- Kalamış yat limanının özelleştirilmesi: Mahkememe oyçokluğuyla davayı reddetti
- Parkorman’ın imar planları iptal edildi
CHP Kağıthane Belediye Başkan Adayı Tonguç Çoban TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ni ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı Tonguç Çoban ile beraberindeki heyet, 1 Mart 2024 Cuma günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ni ziyaret etti. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Alper Ünlü, Yönetim Kurulu Sekreteri Ahmet Erkan ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Koray Atay ile görüşen Çoban, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde meslek örgütleri ile istişarenin önemine dikkat çekti. Görüşmede, yerel yönetimlerin idaresinin bilim ve tekniğin yol göstericiliğinde, kent hakkına odaklanarak meslek kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışmasının gerekliliği vurgulandı. Proje süreçleri, dönüşüm ve planlama ilkeleri etrafında görüşlerin paylaşıldığı toplantı seçim süreci değerlendirmesi ile sona erdi.